
ULF 250B PCB -losser
Beskrivelse
Funktioner
PCB-losser fås med tilslutning til smt- og ai-produktionslinje, håndfri PCB-eksponering, bedre beskyttelse af printkortet, en enkelt automatiseret kontrolbevægelse.
Høj præcision, automatisk tælling (tilpasses, berøringsbetjeningspanel har denne funktion), fejlalarmfunktion, påkrævet til et komplet udvalg af automatiseringsudstyr.
Specifikation
| Produktnavn | ULF 250B PCB -losser |
| Model | ULF-250 |
| PCB -størrelse (L*W) | 50*50mm-350*250mm |
| Magasinstørrelse (L*W*H) | 355*320*563 mm |
| Indlæsningstid | Ca. 6 sekunder |
| Magasinskift over tid | Ca. 25 sekunder |
| Strømkilde& forbrug | 100-230VAC (tilpasset), 1ph, max 300VA |
| Lufttryk& forbrug | 4-6bar, max 10L/min |
| PCB tykkelse (mm) | Min 0,4 mm |
| Transporthøjde (mm) | 900 ± 30 (eller tilpasset) |
| Dimension (L*W*H) | 1730*770*1250 mm |
| Vægt (kg) | 145 kg |
Hvis du har brug for det, er du velkommen til at fortsættehandle os for mere information.

Relaterede produkter
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
| Halvautomatisk loddepasta | SMT -maskine NeoDen4 | SMT pick and place maskine K1830 | Genoplad ovnen NeoDen IN12 |
Q1:Hvordan kan jeg købe en maskine hos dig?
A: (1) Kontakt os online eller via e-mail
(2) Forhandl og bekræft den endelige pris, forsendelse, betalingsmetode og andre vilkår
(3) Send dig perfroma -fakturaen, og bekræft din ordre
(4) Foretag betalingen efter den metode, der er lagt på proforma nvoice
(5) Vi forbereder din ordre i forhold til proforma -fakturaen efter bekræftelse af din fulde betaling. Og 100% kvalitetskontrol før forsendelse
(6) Send din ordre via ekspres eller med fly eller til søs.
Q2:Hvilke produkter sælger du?
A: Vores virksomhed handler med følgende produkter:
SMT -udstyr
SMT -tilbehør: Feedere, Feeder -dele
SMT -dyser, dyserensemaskine, dysefilter
Q3:Hvordan betaler jeg?
A: Min ven, der er mange måder. T/T (vi foretrækker denne), Western Union, PayPal, vælg din favorit.
Om os



Hvis du har brug for det, er du velkommen til at kontakte os for mere information.
Populære tags: ULF 250B PCB Unloader, Kina, producenter, leverandører, engros
Send forespørgsel




