
SMT PCB Loader
Beskrivelse
Funktioner
1-SMT PCB-læsser bruger PLC-kontrolsystem, fotoelektrisk sensor med høj ydeevne, motor.
Betjening med 2-menneskelige betjeningspaneler (berøringsskærm, der kan tilpasses).
3-to magasiner afstand justerbar. (10,20,30,40mm)
4-Fra venstre mod højre (kan tilpasses fra højre til venstre)
5-standard stikkontakt, nem tilslutning til andet udstyr.
Specifikation
| Produktnavn | SMT PCB -læsser |
| Model | BLF-250 |
| PCB -størrelse (L*W) | 50*50mm-350*250mm |
| Magasinstørrelse (L*W*H) | 355*320*563 mm |
| Indlæsningstid | Ca. 6 sekunder |
| Magasinskift over tid | Ca. 25 sekunder |
| Strømkilde& forbrug | 100-230VAC (tilpasset), 1ph, max 300VA |
| Lufttryk& forbrug | 4-6bar, max 10L/min |
| PCB tykkelse (mm) | Min 0,4 mm |
| Transporthøjde (mm) | 900 ± 30 (eller tilpasset) |
| Dimension (L*W*H) | 1370*770*1250 mm |
| Vægt (kg) | 145 kg |
Hvis du har brug for det, er du velkommen til at fortsættehandle os for mere information.

Relaterede produkter
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
| Halvautomatisk loddepasta | SMT -maskine NeoDen4 | SMT pick and place maskine K1830 | Genoplad ovnen NeoDen IN12 |
Q1:Det er første gang, jeg bruger denne slags maskiner, er den let at betjene?
A: Ja. Der er engelsk manual og guide video, der viser dig, hvordan du bruger maskinen.
Hvis der er tvivl om processen med at betjene maskinen, er du velkommen til at kontakte os.
Vi leverer også oversøisk service på stedet.
Q2:Er du et handelsselskab eller en producent?
A: Vi er en professionel producent specialiseret i SMT -maskine, Pick and Place -maskine, Reflow Ovn, Screen Printer, SMT Production Line og andre SMT -produkter.
Q3:Hvad kan vi gøre for dig?
A: Total SMT -maskiner og løsning, professionel teknisk support og service.
Om os



Hvis du har brug for det, er du velkommen til at kontakte os for mere information.
Populære tags: smt pcb -læsser, Kina, producenter, leverandører, engros
Send forespørgsel




