SMT Reflow lodning ovn
NeoDen IN12SMT reflow loddeovn

specifikation
| Produktnavn | SMT reflow loddeovn |
| model | NeoDen IN12 |
| Antal varmezoner | Upper6 / Ned6 |
| køleventilator | Øvre4 |
| Transportbåndshastighed | 50~600 mm/min. |
| Temperaturområde | Stuetemperatur~300°C |
| Temperaturnøjagtighed | 1°C |
| PCB temperaturafvigelse | ±2°C |
| Maksimal loddehøjde(mm) | 35 mm (inklusive PCB-tykkelse) |
| Maksimal loddebredde (PCB-bredde) | 350 mm |
| Længdeproceskammer | 1354mm |
| Elforsyning | AC 220v/enkelt fase |
| Maskinstørrelse | L2300mm×W650mm×H1280mm |
| Opvarmningstid | 30 min. |
| nettovægt | 300 kg |
Funktioner
![]() | Energibesparelser og miljøbeskyttelse Indbygget røgfiltreringssystem til svejsning, effektiv filtrering af skadelige gasser, miljøvenlig. Energibesparelser, lavt strømforbrug, lave forsyningsbehov, den almindelige civile elektricitet kan opfylde brugen. Den interne termostat er lavet af rustfrit stål, som er miljøvenlig og har ingen ejendommelig lugt. De indvendige sider er udstyret med isoleringsbomuld for effektivt at forhindre varmetab. |
Intelligent kontrolsystem Intelligent, det specialudviklede intelligente kontrolsystem, let at bruge og kraftfuldt. Professionelt og unikt 4-vejs bord overfladetemperaturovervågningssystem. 40 arbejdsfiler kan gemmes, så de er nemme at indlæse under arbejdsprocessen. PCB lodning temperaturkurve kan vises baseret på real-time måling. | ![]() |
![]() | Elegant udseende Mere på linje med high-end brug miljø. Let, miniaturisering, professionelt industrielt design, fleksibelt applikationssted, mere brugervenligt. Smukt og elegant indikatordesign med rød, gul og grøn alarmfunktion. Skjult skærmdesign er praktisk til transport, let at bruge. |
Sikrere at bruge Det øvre temperaturdæksel begrænses automatisk, når det er åbnet, sikre operatørernes personlige sikkerhed. | ![]() |
Opmærksomhed på installation
krav til ♦ spænding 220V.
♦ Elledningen behøver ikke mindre end 2,5 mm2, er det bedre at bruge 4 mm2 direkte (Hvis2,5 mm2, så kan den kun forbindes med ét sæt IN12 Reflow ovn, andet udstyrvil ikke få lov til at oprette forbindelse sammen.
♦ Maskinen skal indstilles i standard SMT-værksted, holde sig væk fra brandfarligeog eksplosivt, hvis det ikke kunne opfylde tidligere krav.
♦ Eksponeret trådsele skal være godt beskyttet, forbyde at eksponere ved passagen elleri tilfælde af uheld.
Indikatorernes status
Der er trefarvet lys oven på dækslet, det bruges til at angive, om alle zoner'temperaturen har nået den velbestilte temperatur. Når alle temperaturer nårtil velbestilt temperatur, indikator lyser grønt; Mens der i opvarmning status,indikatoren blinker som gul. Kun når ovnen er slukket (uden blitz)eller i en defekt (i flash status), vil det vise sig som rød.
Hvis du har brug for det, er du velkommen til at kontakte os for mere information.

Relaterede produkter
![]() | ![]() | ![]() |
| Stencilprinter FP2636 | Pluk og placer maskinen K1830 | transportbånd |
ofte stillede spørgsmål
Spørgsmål 1: Hvordan betaler jeg?
A: Min ven, der er mange måder. T / T (vi foretrækker denne ene), Western Union, PayPal, skal du vælge din favorit.
Spørgsmål 2: Er det svært at bruge disse maskiner?
A: Nej, slet ikke hårdt. For vores tidligere kunder er højst 2 dage nok til at lære at betjene maskinerne.
Spørgsmål 3:MOQ?
A: 1 sæt maskine, blandet orden er også velkommen.
Om os



Hvis du har brug for det, er du velkommen til at kontakte os for mere information.
Populære tags: smt reflow lodning ovn, Kina, producenter, leverandører, engros
Send forespørgsel










