
Smt Semi-auto stencilprinter
smt semi-auto stencil printer
Semi-Auto Loddeprinter tilhører SMT Machine-bruges til at dække loddepasta til PRINT overflade for maskine (ikke i hånden), som kan sikre gennemsnitlig styrke og stabil ydeevne

Specifikationer
| model | YS600 |
| PCB-størrelse | Maks. 600*240 mm |
| Udskriftsområde | 700*320 mm |
| Pcb fast system | Fastgør placering |
| Rammestørrelse | L(370-750)*W(470-850) |
| Justering for tabel | for-/bagside±10 mm, venstre/til højre±10mm |
| Udskrivningsnøjagtighed | ±0,2 mm |
| Gentaget nøjagtighed | ±0,2 mm |
| PCB-tykkelse | 0,2-2,0 mm |
| Luftkilde | 4-6 kg/c㎡ |
| strømforsyning | AC220V 50HZ |
| dimension | L900*W700*H1700 |
| Pakkestørrelse | 1350*900*1850mm |
| nettovægt | 265 kg |
| Bruttovægt | 310 kg |
Beskrivelse af produkt
1.Adjust og lave pcb
2.Juster stencils placering

3.Loddepasta sat på stencilen

4.Begynd at indsætte arbejde


Vakuumemballage + trækasse
Leveringstid:10 dage efter modtagelse af den forudbetalte remittering på 100 %
garanti:
Hele maskinen har en garantiperiode på En år fra købstidspunktet og livslang servicesupport.
Neoden er en pålidelig producent med 10 års erfaring. Indtil nu har vi eksporteret til mere end 130 lande og 10000+ sæt maskiner over hele verden, og har opbygget et godt ry på markedet. Vi er i en god position, ikke kun leverer maskiner af høj kvalitet, men også fremragende eftersalgsservice. Den veluddannede ingeniør vil yde enhver teknisk support til dig.
Hangzhou NeoDen Technology Co,Ltd
E-mail:info@neodentech.com
Populære tags: smt semi-auto stencil printer, Kina, producenter, leverandører, engros
Send forespørgsel

