
SMT bølgeloddeudstyr
Beskrivelse
SMT-bølgeloddeudstyr skal bringe svejseoverfladen på plug-in-pladen i direkte kontakt med højtemperatur flydende tin for at opnå formålet med svejsning, højtemperatur flydende tin for at opretholde et skrå plan og ved en speciel enhed til at lave flydende tin danner et lignende bølgefænomen, såkaldt"bølgelodning", dets hovedmateriale er tinstang.
Specifikation
| produktnavn | SMT bølgeloddeudstyr |
| Bølge | Dobbeltbølge |
| Bliktank kapacitet | 180-200 kg |
| Forvarmning | 450 mm |
| Bølgehøjde | 12 mm |
| PCB transportør højde | 750±20 mm |
| Forvarmningszoner | Stuetemperatur -180 ℃ |
| Loddetemperatur | Rumtemperatur -300 ℃ |
| Maskinstørrelse | 1400*1200*1500mm |
| Pakningsstørrelse | 2200*1200*1600mm |
| Overførselshastighed | 0-1,2m/min |
| Luftkilde | 4-7 kg/cm212,5 l/min |
Vores service
1. God viden om forskellige markeder kan opfylde særlige krav.
2. Virkelig producent med vores egen fabrik beliggende i Huzhou, Kina.
3.Stærk professionel teknisk team sikre at producere topkvalitetsprodukter.
4.Special omkostningskontrol system sikre at give den mest fordelagtige pris.
5.Rig erfaring på SMT-området.
Hvis du har brug for det, er du velkommen til at kontakte os for mere information.

Q1:Hvor mange kvadratmeter af din fabrik?
A: Mere end 8.000 kvadratmeter.
Q2: Kan du lave OEM og ODM?
A: Ja, OEM og ODM er begge acceptable.
Q3:Hvad er dit leveringstidspunkt?
A: Vores almindelige leveringsperiode er FOB Shanghai.
Vi accepterer også EXW, CFR, CIF, DDP, DDU osv.
Vi tilbyder dig forsendelsesomkostningerne, og du kan vælge den, der er mest praktisk og effektiv for dig.
Om os



Hvis du har brug for det, er du velkommen til at kontakte os for mere information.
Populære tags: smt bølgeloddeudstyr, Kina, producenter, leverandører, engros
Send forespørgsel
