
Loddebølgemaskine
Beskrivelse
Loddebølgemaskineer en bulklodningsproces, der bruges til fremstilling af printplader.
Kredsløbskortet føres hen over en gryde med smeltet loddemetal, hvor en pumpe producerer en opstrømning af loddemateriale, der ligner en stående bølge.
Da printkortet kommer i kontakt med denne bølge, bliver komponenterne loddet til printet.
Bølgelodning bruges til både gennemhullede kredsløbssamlinger og overflademontering.
Specifikation
| produktnavn | Loddebølgemaskine |
| Bølge | Dobbeltbølge |
| Bliktank kapacitet | 200 kg |
| Forvarmning | 800 mm (2 sektioner) |
| Bølgehøjde | 12 mm |
| PCB transportør højde | 750±20 mm |
| Forvarmningszoner | Stuetemperatur -180 ℃ |
| Loddetemperatur | Rumtemperatur -300 ℃ |
| Maskinstørrelse | 1800*1200*1500mm |
| Pakningsstørrelse | 2600*1200*1600mm |
| Overførselshastighed | 0-1,2m/min |
| Luftkilde | 4-7 kg/cm212,5 l/min |
Vores service
1. God viden om forskellige markeder kan opfylde særlige krav.
2. Virkelig producent med vores egen fabrik beliggende i Huzhou, Kina.
3.Stærk professionel teknisk team sikre at producere topkvalitetsprodukter.
4.Special omkostningskontrol system sikre at give den mest fordelagtige pris.
5.Rig erfaring på SMT-området.
Hvis du har brug for det, er du velkommen til at kontakte os for mere information.

Q1: Hvor kan vi få produktinformation fra?
A: Du kan gå gennem vores webstedslinks som nedenfor: www.neodensmt.com.
Du kan også kontakte vores internationale marketingteam.
Q2:Kan jeg anmode om at ændre formen for emballage og transport?
A: Ja, vi kan ændre formen på emballagen og transporten i henhold til din anmodning.
men du skal bære deres egne omkostninger i denne periode og spreads.
Q3: Hvornår kan jeg få tilbuddet?
A: Vi citerer normalt inden for 8 timer efter, at vi har modtaget din forespørgsel.
Hvis det haster meget med at få prisen, så fortæl os venligst, så vi vil prioritere din henvendelse.
Om os

ZhejiangNeoDenTechnology Co., LTD., grundlagt i 2010, er en professionel producent specialiseret i SMTpick and place-maskine, reflow-ovn, stencil-printmaskine, SMT-produktionslinje og andre SMT-produkter. Vi har vores egen R&forstærker; D team og egen fabrik, der drager fordel af vores egne rige erfarne R&D, veltrænet produktion, vandt et godt ry fra kunder over hele verden.
I dette årti udviklede vi selvstændigt NeoDen4, NeoDen IN6, NeoDen K1830, NeoDen FP2636 og andre SMT-produkter, som solgte godt over hele verden. Indtil videre har vi solgt mere end 10.000 stk. maskiner og eksporteret dem til over 130 lande rundt om i verden, hvilket har etableret et godt ry på markedet. I vores globale økosystem samarbejder vi med vores bedste partner for at levere en mere lukket salgsservice, højprofessionel og effektiv teknisk support.


Hvis du har brug for det, er du velkommen til at kontakte os for mere information.
Populære tags: loddebølgemaskine, Kina, producenter, leverandører, engros
Send forespørgsel
