
Automatisk bølgeloddemaskine
Feature
Opvarmningsmetode: Varm vind
Kølemetode: Aksial ventilatorkøling
Overførselsretning: Venstre→Højre
Temperaturkontrol: PID+SSR
Maskinstyring: Mitsubishi PLC+ berøringsskærm
Fluxtank kapacitet: Max 5,2L
Sprøjtemetode: Trinmotor+ST-6
Specifikation
| produktnavn | Automatisk bølgeloddemaskine |
| Bølge | Dobbeltbølge |
| Bliktank kapacitet | 200 kg |
| Forvarmning | 800 mm (2 sektioner) |
| Bølgehøjde | 12 mm |
| PCB transportør højde | 750±20 mm |
| Forvarmningszoner | Stuetemperatur -180 ℃ |
| Loddetemperatur | Rumtemperatur -300 ℃ |
| Maskinstørrelse | 1800*1200*1500mm |
| Pakningsstørrelse | 2600*1200*1600mm |
| Overførselshastighed | 0-1,2m/min |
| Luftkilde | 4-7 kg/cm212,5 l/min |
Vores service
Vi er i en god position, ikke kun til at levere dig højkvalitets pnp-maskine, men også den fremragende eftersalgsservice.
Veluddannede ingeniører vil tilbyde dig enhver teknisk support.
10 ingeniørers kraftfulde eftersalgsserviceteam kan besvare kunders forespørgsler og forespørgsler inden for 8 timer.
Professionelle løsninger kan tilbydes indenfor 24 timer både hverdag og helligdage.
Hvis du har brug for det, er du velkommen til at kontakte os for mere information.

Q1:Hvad er dit leveringstidspunkt?
A: Vores almindelige leveringsperiode er FOB Shanghai. Vi accepterer også EXW, CFR, CIF, DDP, DDU osv.
Vi tilbyder dig forsendelsesomkostningerne, og du kan vælge den, der er mest praktisk og effektiv for dig.
Q2: Hvornår kan jeg få tilbuddet?
A: Vi citerer normalt indenfor8timer efter, at vi har modtaget din henvendelse.
Hvis det haster meget med at få prisen, så fortæl os venligst, så vi vil prioritere din henvendelse.
Q3: At besøge fabrikken er tilladt eller ej?
A: Ja, vi byder kunder velkommen, der besøger vores fabrik. Vores fabrik er beliggende Huzhoucity, Zhejiang-provinsen, Kinas fastland.
Om os



Hvis du har brug for det, er du velkommen til at kontakte os for mere information.
Populære tags: bølgeloddemaskine automatisk, Kina, producenter, leverandører, engros
Send forespørgsel
