
BLF-250B SMT læssemaskine
Beskrivelse
Funktioner
1. PLC-kontrolsystem, fotoelektrisk sensor med høj ydeevne, motor.
2. Humanity -kontrolpanel (berøringsskærm, der kan tilpasses) betjening.
3. To magasiner afstand justerbar. (10, 20, 30, 40 mm)
4. Fra venstre mod højre (kan tilpasses fra højre mod venstre).
5. Standard stikkontakt, let tilslutning til andet udstyr.
Specifikation
| Produktnavn | BLF-250B SMT læssemaskine |
| Model | BLF-250B |
| PCB -størrelse (L*W) | 50*50-350*250 |
| Magasinstørrelse (L*W*H) | 355*320*563 |
| Indlæsningstid | Ca. 6 sekunder |
| Magasinskift over tid | Ca. 25 sekunder |
| Strømkilde& forbrug | 100-230VAC (tilpasset), 1ph, max 300VA |
| Lufttryk& forbrug | 4-6 bar, max 10L/min |
| PCB tykkelse (mm) | Min 0,4 mm |
| Transporthøjde (mm) | 900 ± 30 (eller tilpasset) |
| Dimension (L*W*H) | 1370 mm*770 mm*1250 mm |
| Vægt (kg) | 145 kg |
Signallys med tre farver Bemærk:
Grønt lys: betyder maskine i autorunning tilstand.
Gult lys: betyder, at maskinen fungerer i manuel tilstand.
Gult lys blinker: venter MAGAZINE IND ELLER UD.
Blinkende rødt lys: Unormal drift, eller tryk på nødknappen, mens summeren ringer.
Hvis du har brug for det, er du velkommen til at fortsættehandle os for mere information.

Relaterede produkter
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
| Halvautomatisk loddepasta | SMT -maskine NeoDen4 | SMT pick and place maskine K1830 | Genoplad ovnen NeoDen IN12 |
Q1:Hvordan kan jeg købe en maskine hos dig?
A: (1) Kontakt os online eller via e-mail.
(2) Forhandl og bekræft den endelige pris, forsendelse, betalingsmetode og andre vilkår.
(3) Send dig perfroma -fakturaen, og bekræft din ordre.
(4) Foretag betalingen efter den metode, der er lagt på proforma nvoice.
(5) Vi forbereder din ordre i forhold til proforma -fakturaen efter bekræftelse af din fulde betaling. Og 100% kvalitetskontrol før forsendelse.
(6) Send din ordre via ekspres eller med fly eller til søs.
Q2:Hvad kan vi gøre for dig?
A: Total SMT -maskiner og løsning, professionel teknisk support og service.
Q3:Hvad er' forsendelse?
A: Disse er alle tunge maskiner; vi foreslår, at du bruger fragtskib.
Men komponenter til reparation af maskinerne, lufttransport ville være fint.
Om os



Hvis du har brug for det, er du velkommen til at kontakte os for mere information.
Populære tags: BLF-250B SMT Loading Machine, Kina, producenter, leverandører, engros
Send forespørgsel




