SMT -testmaskine

Beskrivelse
Detalje
| Produktnavn | SMT testmaskine |
| PCB Tykkelse | 0,6 mm ~ 6 mm |
| Maks. PCB -størrelse (X x Y) | 510 mm x 460 mm |
| Min. PCB -størrelse (Y x X) | 50 mm x 50 mm |
| Maks. Bundspalte | 50 mm |
| Maks. Topgab | 35 mm |
| Bevægelseshastighed | 1500 mm/sek. (Maks.) |
| Transmissionshøjde fra jorden | 900 ± 30 mm |
| Overførselsmetode | One Stage Lane |
| PCB fastspændingsmetode | Kantlåsende underlagsspænding |
| Vægt | 750 kg/850 kg |
Funktion
Inspektion af indhold
Manglende dele, fejljustering, vippede fødder, virtuel lodning, forskydning, polomvendelse, gravsten, bro, mindre tin, flydestifter, bøjede stifter osv.
Operativ system
Windows 10Professionel version 64 byte
Høj præcision
Flere softwareanalysemetoder, flere applikationstilstande, bevægelsessystem med høj præcision
Høj effektivitet
Én vedligeholdelsesarbejdsstation bekræfter registreringsdata for flere online maskiner for at realisere fuldautomatisk processtyring og kontrol.

Relaterede produkter
Q1:Det er første gang, jeg bruger denne slags maskiner, er den let at betjene?
A: Vi har engelsk brugermanual og vejledningsvideo til at lære dig at bruge maskinen.
Hvis du stadig har spørgsmål, kontakt os venligst via e -mail / skype / whatapp / telefon / trademanager online service.
Q2:Hvordan betaler jeg?
A: Min ven, der er mange måder.
T/T (vi foretrækker denne), Western Union, PayPal, vælg din favorit.
Q3:Er det svært at bruge disse maskiner?
A: Nej, slet ikke svært.
For vores tidligere klienter er højst 2 dage nok til at lære at betjene maskinerne.
Q4:Hvad er' forsendelse?
A: Disse er alle tunge maskiner; vi foreslår, at du bruger fragtskib. Men komponenter til reparation af maskinerne, lufttransport ville være fint.
Om os



Populære tags: smt testmaskine, Kina, producenter, leverandører, engros
Send forespørgsel






