
Bølgelodning SMD
Feature
Opvarmningsmetode: Varm vind
Kølemetode: Aksial ventilatorkøling
Overførselsretning: Venstre→Højre
Temperaturkontrol: PID+SSR
Maskinstyring: Mitsubishi PLC+ berøringsskærm
Fluxtank kapacitet: Max 5,2L
Sprøjtemetode: Trinmotor+ST-6
Specifikation
| produktnavn | Bølgelodning SMD |
| Bølge | Dobbeltbølge |
| Bliktank kapacitet | 200 kg |
| Forvarmning | 800 mm (2 sektioner) |
| Bølgehøjde | 12 mm |
| PCB transportør højde | 750±20 mm |
| Forvarmningszoner | Stuetemperatur -180 ℃ |
| Loddetemperatur | Rumtemperatur -300 ℃ |
| Maskinstørrelse | 1800*1200*1500mm |
| Pakningsstørrelse | 2600*1200*1600mm |
| Overførselshastighed | 0-1,2m/min |
| Luftkilde | 4-7 kg/cm212,5 l/min |
Emballage& Forsendelse
Emballage:
Et stykke i en trækasse
Passende mængde til en eksport trækasse
andet pakketilbehør i almindelig
Kundekrævet pakning er tilgængelig
Forsendelse: med fly, sø eller ekspres
Leveringstid: omkring 15 ~ 30 dage efter ordredetaljer og produktion bekræftet.
Hvis du har brug for det, er du velkommen til at kontakte os for mere information.

Q1: Hvor kan vi få produktinformation fra?
A: Du kan gå gennem vores webstedslinks som nedenfor: www.neodensmt.com
Du kan også kontakte vores internationale marketingteam.
Q2:Hvordan kan jeg afgive en ordre?
A: Du kan kontakte enhver af vores sælgere for en ordre.
Angiv venligst detaljerne om dine krav så tydelige som muligt.
Så vi kan sende dig tilbuddet første gang.
For design eller yderligere diskussion er det bedre at kontakte os med Skype, TradeManger eller QQ eller WhatsApp eller andre øjeblikkelige måder i tilfælde af forsinkelser.
Om os

Zhejiang NeoDen Technology Co., Ltd. har fremstillet og eksporteret forskellige små pick and place maskiner siden 2010. Ved at drage fordel af vores egne rige erfarne R&D, veltrænet produktion, vinder NeoDen et godt ry fra kunder over hele verden .
med global tilstedeværelse i over 130 lande gør NeoDen PNP-maskinernes fremragende ydeevne, høje nøjagtighed og pålidelighed dem perfekte til R&D, professionel prototyping og små til mellemstore batchproduktioner. Vi leverer professionel løsning af one-stop SMT udstyr.


Hvis du har brug for det, er du velkommen til at kontakte os for mere information.
Populære tags: bølgelodning smd, Kina, producenter, leverandører, engros
Send forespørgsel
